Dijital Pazarlama Eğitimi Size Neler Kazandırır?

Ad Blocker Saptanmıştır

Değerli Ziyaretçimiz, Finans ve Sigorta blogu ekibinin ödemeleri ve sitenin tüm giderleri sadece ve sadece online reklam gelirleriyle karşılanmaktadır.Site içeriklerimizde gezintiye başlamak için Finans ve Sigorta Blog özelinde ad blockerınızı devre dışı bırakmanızı önemle rica ederiz. Anlayışınız için çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla Finans ve Sigorta Blog Ekibi

Paylaş ve Duyur:

Dijital pazarlama eğitimi özellikle son 10 yıldır giderek artan bir ivmeyle toplumda rağbet görüyor.

Klasik meslekler halen önemini korusa da, milenyum çağında dijital ekonomi ve dijital dönüşüm nitelikli dijital pazarlama uzmanı kişilere duyulan ihtiyacı arttırıyor.

Kimi zaman yanlış anlaışan ve yanlış yorumlanan bir eğitim dijital pazarlama eğitimi. Dijital pazarlama uzmanları sosyal medya uzmanı veya fenomen değildirler.

Data setleriyle, sektörel analizlerle, ölçümlemelerle çalışan dijital pazarlama uzman ve yöneticileri analitik yeteneklerini, bilgi düzeylerini aldıkları kaliteli dijital pazarlama eğitimleri ile güçlendiriyor.

Gelin bu yazımızda dijital pazarlama eğitim programları nedir, ne değildir, dijital pazarlama uzmanı olmak için nasıl bir eğitim almak gerek bunlara tek tek bakalım beraberce…

DİJİTAL PAZARLAMA EĞİTİMİ NEDİR?SİZE NE SAĞLAR?

Dijital pazarlama eğitimi, bir işletmenin, kişinin veya markanın tüm online varlıklarını oluşturma, büyütme ve yönetme için edinmeniz gereken tüm beceri ve bilgileri size kazandıran eğitimdir.

Dijital pazarlama alanında yetkinleşmek bu çağda size inanamayacağınız kapıları açabilir.

Hem işletmeler için çalışabilir, hem serbest meslek erbabı olabilir hem de ajans kurarak istihdam dahi sağlayabilirsiniz bu eğitimle.

Dijital ekonomi öyle yepyeni ve heyecan verici iş alanları yaratıyor ki, dijitalleşme trendinden geriye dönüş olanağı yok artık.

Madem durum bu, alışılageldik mesleklerde 20-30 yılınızı ortalama bir yaşam için harcamak yerine hemen kullanmayacak olsanız bile mutlaka çağı yakalamak için dijital pazarlama dalında eğitime yönelmeniz çok zekice olur.

İleride kendi markanızı kurmak isterseniz de dijital pazarlama bilginiz sayesinde markanızın dijital mimarisini kurabilir, işletmenizi tüm dünyada konumlandırabilir ve global bir iş modeliyle devasa gelirler elde edebilirsiniz.

Alanınız dijitalleşmeye şu an uzak görünüyorsa bile, alın bu eğitimi.

Her an dengelerin değiştiği kırılgan ekonomili coğrafyalarda belirsizlikle, güvencesizlikle baş başa kalmadan her durumda kendinizi ve sevdiklerinizin yaşamını yeniden kurmanızda online pazarlama (digital marketing) becerileriniz can simidiniz olur.

DİJİTAL PAZARLAMA EĞİTİM İÇERİĞİ NELERİ KAPSAR?

dijital-pazarlama-egitim-icerigi

dijital-pazarlama-egitim-icerigi

Gelelim dijital pazarlama eğitim içeriği konusuna. Bu eğitimi aldığınızda bakın hangi konularda bilgi ve yetkinliklerinizi arttıracaksınız?

*Pazarlama karması nedir?

*Dijital pazarlama karması nedir?

*Online reklam modelleri ve karlılık analizleri

*Dijital pazarlamada stratejik bütçe yönetimi

*Dijital segmentasyon yapma

*Dijital marka yönetimi

*Dijital iç görü analizleri yapma

*Online itibar yönetimi 

*Google algoritma analizleri

*Dijital medya planlama 

*Online medya satın alma 

*Dijital fiyatlandırma politikaları

ve benzeri çok sayıda bu çağda kritik bilgi ve beceriyi edinmiş olacaksınız.

Dijital pazarlama eğitim programları aldığınız eğitimin karşılığını fazlasıyla alabileceğiniz az sayıda çok trend alanlar arasında yer alıyor.

DİJİTAL PAZARLAMA EĞİTİMİ İÇİN KURS MU YÜKSEK LİSANS MI SEÇMEK GEREK?

dijital-pazarlama-egitimi

dijital-pazarlama-egitimi

Bu meslek iyiden iyiye popüler olunca dijital pazarlama eğitimi almak isteyen gençler ve her yaştan trendleri izleyen iş insanları dijital pazarlama eğitimi almak istiyorum demeye başladılar.

Bu arayışların sonunda karşımıza şu seçenekler çıkıyor:

1.Dijital pazarlama yüksek lisans programlarına girmek: Bu programa genellikle 2 profil başvuruyor: Lisans döneminde mühendislik okumuş olup bilfiil mühendislik yapmak istemeyen dijitalizasyona yönelmeyi destekleyen gençler.

Dijital pazarlama yüksek lisans seçenekleri tezli veya tezsiz olarak sunulabiliyor. Çok tercih edilen programlar arasında dijital pazarlama eğitimi Boğaziçi Üniversitesi veya dijital pazarlama eğitimi Bilgi Üniversitesi gibi alternatifler öne çıkıyor.

Keza dijital pazarlama uzmanlığına yönelmek isteyenlerin en rağmen ettiği master programları arasında dijital pazarlama eğitimi Galatasaray Üniversitesi ve dijital pazarlama eğitimi Bahçeşehir de yetiştirdikleri uzmanlarla iş piyasasında oldukça beğeniliyor.

Bu programlara en çok ilgi gösteren ikinci profil ise üniversitede 4 yıllık İşletme, İktisat veya Sosyoloji gibi dallarda eğitim almış olup yüksek lisansı kesin bir uzmanlık alanı elde etmek için tercih edenler.

Bu 2 profilin yanı sıra mevcut mesleğinden, gelir düzeyinden hoşnut olmayan, 21.yüzyılda daha geçer akçe kabul edilen dijital pazarlama uzmanlığına geçmek isteyen her alandan kişiler de bu mesleğe yönelebiliyor.

Eğer 1 yıl-2 yıl gibi tam zamanlı eğitim ile yüksek lisans yapma olanağınız yoksa, piyasadaki saygın dijital pazarlama sertifika programları da tercihiniz olabilir.

Bu programlarda global markaların dijital pazarlama direktörleriyle, ajans başkanlarıyla, online marka yöneticileriyle birebir uygulamalı veya uzaktan eğitim modeliyle çalışabilir ve daha kısa sürede gereken bilgi ve becerileri edinebilirsiniz.

İşletmeler ve programı tamamlamış kişilerin hayli tavsiye ettikleri birçok nitelikli dijital pazarlama kursları mevcut.

Fikir almak, program detaylarını öğrenmek için dijital pazarlama sertifika programı sabancı 

veya dijital ve sosyal medya pazarlama yönetimi sertifika programı itü seçeneklerine göz atabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA UZMANI İŞ OLANAKLARI NASIL?

Dijital pazarlama eğitimi almış uzmanların sayısı son yıllarda giderek artıyor.

Böyle olunca bu mesleğin istatistikleri, toplumdaki değeri, kazandırdığı yetkinlik ve iş olanakları da iyice ortaya çıkmaya başladı.

Yetkin, profesyonel bir dijital pazarlama uzmanı büyük, global işletmelerde dijital uzman, dijital marka yöneticisi, dijital pazarlama direktörü gibi unvanlarla çalışıp ortalama olarak 6000-12.000TL düzeyinde maaşlarla görev alabiliyorlar.

Kimi dijital pazarlama uzmanları ise maaşlı çalışmayı tercih etmiyor.

Dijital pazarlamaya çok hakim oldukları için kendilerini profesyonelce tanıttıkları kapsamlı resmi bloglar açarak şirketlere dijital pazarlama danışmanlığı veriyor ve hayli yüz güldüren gelirler elde ediyorlar.

Ayrıca dijital pazarlamanın önemi ülkemizde giderek daha çok kavrandığı için son yıllarda küçük ve orta ölçekli şirketler de dijital pazarlama departmanları açarak istihdama başladı.

Devlet bünyesinde de çeşitli kurum ve kuruluşların dijital varlıklarını yönetmek, online itibar yönetimi hizmetleri sunmak, analitik ve istatistiki çalışmalar yapmak üzere dijital pazarlamacılar kadrolara alınıyor.

Hiçbiri bana uygun değil diyen dijital pazarlama uzmanları ise inanılmaz talep gören dijital pazarlama ajansı açmak yoluyla kendi işlerinin ve şirketlerinin patronu olma yolunu seçebiliyor.

👉👉👉Bunu Da Okumadan Geçmeyin: Influencer Marketing Avantajları:Milenyumda Bir Kazanan Olmak 

DİJİTAL PAZARLAMA EĞİTİMİ ALMAK KONUSUNDA SON SÖZ

Bugün sizlerle dünyada ve ülkemizde en trend mesleklerden kabul edilen dijital pazarlama uzmanı olmak için gerekli dijital pazarlama eğitimi içeriğimizi masaya yatırdık.

Ülkemizde hala doktorluk, mühendislik, öğretmenlik gibi klasik meslekler ailelerce çok desteklense de, değişen iş dünyası ortamında dijital pazarlama eğitimi almak sizi 1 değil 5-10 adım öteye taşıyor.

Konusuna hakim, bilgili ve deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı yabancı dil avantajı da varsa klasik mesleklere göre çok daha yüksek gelirler elde ediyor.

Bu noktada önerimiz ister liseyi bitirmek üzere olun, isterseniz orta yaşlarda deneyimli bir profesyonel veya esnaf olun, ne yapın edin dijital pazarlama eğitimi almanızdır.

Her sektöre uyarlanabilen esnek yapısıyla dijital pazarlamada bir uzmanlığınızın olması ekonomik krizler, işten çıkarılma, ekonomik belirsizlik gibi durumlarda sizin can simidiniz olacaktır.

Eski meslek ve sektörlere çok saygımız olmakla beraber, çağı yakalamak, trendleri izlemek ve aranan insan olmak 21.yüzyılda insanca ve kaliteli yaşam için bizce şart.

👉Dijital pazarlama eğitimi almak konulu içeriğimizi nasıl buldunuz? Yeterli bilgi ve ilhamı size sağlayabildik mi?

Bu eğitimi ülkemizde veya yurt dışında aldınızsa kariyerinize ne katkılar sağladı aşağıda yorum sekmesinde bizimle paylaşmanızdan çok mutlu oluruz.

👉Yazımızı ilham verici veya bilgilendirici bulduysanız sosyal medyada paylaşarak bilginin yayılmasına destek verebilirsiniz.

Bir sonraki içeriğimize dek karlı, avantajlı ve en trend meslekler sizin olsun. 🌝

“Kazan-Büyüt-Koru-Yaşa” 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Paylaş ve Duyur:

Yorumunu Paylaş

shares
error: Finans ve Sigorta Blog içerikleri dijital hırsızlıklara karşı teknik ve hukuki koruma altındadır. Denemeyiniz.