Sigortalı Evden Eve Nakliyat: Ev Taşıma Sigortası Teminatları Neler?

Ad Blocker Saptanmıştır

Değerli Ziyaretçimiz, Finans ve Sigorta blogu ekibinin ödemeleri ve sitenin tüm giderleri sadece ve sadece online reklam gelirleriyle karşılanmaktadır.Site içeriklerimizde gezintiye başlamak için Finans ve Sigorta Blog özelinde ad blockerınızı devre dışı bırakmanızı önemle rica ederiz. Anlayışınız için çok teşekkür ederiz. Saygılarımızla Finans ve Sigorta Blog Ekibi

Sigortalı evden eve nakliyat konusu birçok sigorta poliçesi türü gibi ülkemizde çoğu zaman hafife alınır veya ertelenir.

Ev taşıma konusu öyle detaylı planlanması gereken bir konudur ki, bazen sıra güvence ürünlerine gelmez.

Çoğumuz yeni taşınacağımız evin lokasyonu, hastane market eczane okullara yakınlığı, dairenin kaç+kaç olduğu, ebeveyn banyolu olup olmadığı, salonun iyi ışık alıp almadığı gibi konularla meşgulüzdür.

 

Oysa evden eve sigortalı taşımacılık konusunu ihmal ederseniz, en değerli eşyalarınız kaybolabilir, çalınabilir, kırılabilir ve çoğu kez bunları tamir ettirmek  ev taşıma sigortası için ödeyeceğinizden çok daha maliyetli olur.

Üstüne yaşayacağınız asap bozukluğu ve zaman kaybı da cabası.

İşte keyifli ve tam hayal ettiğiniz gibi ev taşıma deneyimi için:

sigortalı evden eve nakliyat nedir, bu koruyucu ürünler size neler sağlar hepsini sizin için aşağıda paylaşıyoruz.

 

Ev Taşıma Sigortası Nedir?

sigortali-evden-eve-nakliyat

       

     Ev taşıma sigortası bir konuttan bir diğer konuta taşınma süreci boyunca tüm eşyalarınızın tasnif edilmesi, ambalajlanması, monte ve demonte edilmesi, mevcut evinizden yeni evinize sorunsuz, kayıpsız, hasarsız şekilde taşınmasını güvence altına alan bir sigorta poliçesidir.

Yeni evinize taşınma deneyiminizin kusursuz ve sorunsuzca gerçekleşmesinde sigortalı evden eve nakliyat kesinlikle atlamamanız gereken bir adımdır.

Taşınma heyecanınızı ilk etapta bir kenara koyup önceliği eşya taşıma sigortası edinmeye vermeniz çok akıllıca bir hamledir.

 

Evden Eve Sigortalı Taşımacılık Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

 

Yeni lokasyonunuz hazır ve yeni evinizle ilgili planlarınızdan önce sırasıyla şu yolu izlemeniz sorunsuz, kayıpsız ve hasarsız taşınmada size yardımcı olur:

1.Etraflıca bir nakliye sigortaları araştırması yapın.

2.Beğendiğiniz 3 sigorta şirketi ile iletişime geçin.

3.Sigortalı evden eve nakliyat poliçesi sunan uzman bir ekiple mevcut evinizde bir ekspertiz randevusu oluşturun.

4.Taşınması yürütülecek tüm eşyalarınız için nakliye sigortası şirketiyle birlikte bir eşya envanteri ve durum tespiti hazırlatın.

5.Kritik öneme sahip eşyalarınızı (aile yadigarı eşyalar, antikalar, özel paketleme gerektiren eşyalar, hassas taşıma gerektiren bazı mobilya veya eşyalarınız v.b.) özel olarak ekspertiz ekibine belirtin ve envantere o eşyalarla ilgili detaylı bilgileri kaydettirin.

6. Mevcut konutunuzdan taşımanın yapılacağı gün/günlerde eşyalarınızın dikkatle yerlerinden oynatılması, demonte edilmesi, eşyanın türüne göre tasnif edilip uygun şekilde sarılarak paketlenmesi ve taşımaya uygun hale getirilmesi, eşyalarınızın sayısına yetecek kadar taşıma aracının sigorta şirketi tarafından temin edilmesi konularını titizlikle takip etmeniz kayıpsız bir taşınma yaşamanız için gereklidir.

 

Yeni Evinize Taşınma Günü Dikkate Almanız Gereken Kritik Konular Neler?

 

Nakliye sigortası poliçesi seçerken gerçekten profesyonel bir sigorta şirketi seçmenizin önemi işte o gün ortaya çıkar.

Taşınma için öncelikle taşımacılık sigortası şirketi ile birlikte taşınacağınız gün ve saatleri dikkatle belirlemeniz gerekli.

Örneğin yeni taşınacağınız evin bulunduğu sokağa yakın pazar yeri kurulan günler, cuma trafiği, cumartesi trafiği, bayram trafiği gibi özellikle yoğunluğun olacağı günler taşınmanız için elverişli zamanlar değildir.

 

1.Olanaklıysa iş trafiğinin sakin olduğu bir taşınma zaman aralığı seçin.

2.Yeni evinizin mimari planını nakliye sigortası şirketiyle değerlendirin:

Yeni evinize eşyalar kaçıncı kata çıkartılacak, asansör konforu mevcut mu yoksa merdivenden mi yukarı taşıma yapılacak gibi detayları sigortalı evden eve nakliyat şirketinize bildirmiş olun.

 

3.Ağır ve büyük kütüphaneler, çok yer kaplayan salon büfeleri, hassas taşıma gerektiren beyaz eşyalar, çizilmemesi gereken antika eşyalar gibi eşyalarınız için eğer varsa yeni evinizin yük taşıma asansörü ile ve eşyanın gerektirdiği şekilde taşınması konusunda poliçenizdeki envanter üzerinden giderek kontrollerini yapın ve sürece nezaret edin.

4.Tüm eşyalarınız yeni evinize taşındıktan sonra yine poliçeniz ve envanteriniz üzerinden eşyalarınızda herhangi bir eksiklik, çizilme, kırılma, hasar durumu olup olmadığını dikkatle kontrol etmeyi unutmayın.

 

Nakliye Sigortaları Poliçe Teminatları Nelerdir?

nakliye-sigortasi-police-teminatlari

Sigortalı evden eve nakliyat konusunda sektörde bir poliçe çeşitliliği mevcuttur.

Taşımacılık sigortası poliçesi yaptırırken poliçenizin teminatları dar kapsamlı veya geniş kapsamlı mı olduğuna dikkat etmelisiniz.

Kimi sigorta şirketleri çıkabilecek sorunları önlemek amacıyla yalnızca eşyalarınızın yeni konutunuza gönderilirken yol boyunca oluşabilecek hasarları karşılamaktadırlar.

 

Teminatlar arasında araba, tren, kamyon, uçak ve benzeri ulaşım araçlarıyla taşıma esnasında oluşabilecek kaza, kayıplar, eşyalarınızda oluşabilecek fiziksek hasarlar, silahlı gasp ve soygun riskleri, altın, mücevher, değerli sanat eserleri, hisse senetleri v.b. menkullerinizin taşıma sürecinde çalınması da dahil olmak üzere geniş bir teminat yelpazesi bulunur.

 

Taşınacağınız evin konumu, taşınacak eşyalarınız için ekspertiz yapılması ve nakliyat sigortası fiyatları konularında anadolu sigorta nakliyat sigortası poliçesi edinmeniz sorunsuz ve tam arzu ettiğiniz gibi güvenli bir taşınma deneyimi için iyi bir tercih olabilir.

Ev Taşıma Sigortası Hakkında Son Söz 

 

Bugünkü içeriğimizde sizlerle sigortalı evden eve nakliyat konusunda bilgiler paylaştık.

Ülkemizde nakliye sigortası çoğu kez üzerinde fazla durulmayan ama sonrasında dizinizi dövmenize sebep olacak bir konu.

Bu ürünü edinmeniz değerli eşyalarınızın zarar görmesini, maddi manevi üzüntü ve kayıplar yaşamanızı önlüyor.

 

Taşınma deneyimi çoğu kez zaten stresli bir konudur ve olabildiğince sorunsuz olmasını istersiniz.

Küçük prim yatırımlarıyla sigortalı evden eve nakliyat konusunda önleminizi alın ve yeni mekanınızda keyifle güle güle oturun.

 

👉Ev Taşıma Sigortası içeriğimiz size yararlı bilgiler sundu mu?

Yorumunuzu aşağıda yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

👉Sigortalı ve sigortasız olarak taşınma deneyimlerinizi aşağıda bizimle paylaşabilirsiniz.

 

👉İçeriğimizi yararlı bulduysanız sosyal medyada paylaşarak bilgiyi yaymamıza destek verebilirsiniz.

Bir sonraki içerikte görüşene dek en güvenli taşınma deneyimleri sizin olsun.

“Kazan-Büyüt-Koru-Yaşa”

Paylaş ve Duyur:

Yorumunu Paylaş

error: Finans ve Sigorta Blog içerikleri dijital hırsızlıklara karşı teknik ve hukuki koruma altındadır. Denemeyiniz.